Wycieczka do Lublina na pokazy chemiczne na UMCS , Strefa Wysokich Lotów oraz Laser City - 30.09.2022r.

Super chemia! – pokazy chemiczne na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie.

Ruch to zdrowie - wizyta w Strefie Wysokich Lotów oraz w Laser City w Lublinie.

30.09.22 r. uczniowie klas V-VIII odwiedzili Wydział Chemii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, aby uczestniczyć w praktycznych pokazach chemicznych.

Organizacja tego typu działań skierowana jest na popularyzację chemii, a w szczególności rozwijanie pasji badawczych i naukowych wśród uczniów w różnym wieku.

Podczas pokazów przeprowadzone były najbardziej wybuchowe i spektakularne doświadczenia. Tego typu demonstracje pomagają w zapamiętaniu i zrozumieniu wiedzy zdobytej w szkole. Uczniowie mieli również możliwość odwiedzić laboratorium w Zakładzie Chemii Teoretycznej, ciekawych pytań było wiele.