13.09.2023r. Zajęcia z pracownikiem PSS-E w Parczewie - "Zdrowe odżywianie"

Zdrowe odżywianie jest kluczowym elementem zachowania zdrowia, dobrego samopoczucia i energii. Składniki odżywcze zawarte w spożywanych, zdrowych produktach pomagają uniknąć wielu chorób, na które codziennie narażony jest nasz organizm. Okazję, aby się o tym przekonać mieli uczniowie klas 1-4, którzy razem z nauczycielami uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z zakresu zdrowego odżywiania poprowadzonych przez P. Justynę Dominik- pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznejw Parczewie.

Uczniowie dowiedzieli się, jak powinien wyglądać codzienny, zbilansowany posiłek i co powinno znaleźć się na "talerzu zdrowia". Uzyskali także wiadomości odnośnie produktów, jakich należy unikać w codziennej diecie. Uzupełnili swoją wiedzę na temat konieczności picia dużej ilości wody, która pomaga zachować prawidłową sylwetkę i odpowiednio nawodnić organizm.