Ogólnopolska akcja "Sprzątania świata"

"A gdy śmiecenie normą się staje,

musimy zmienić swoje zwyczaje

i jeszcze naszej Ziemi obiecać,

że nie będziemy jej już zaśmiecać".

Nasza szkoła prowadzi działania proekologiczne zachęcające uczniów do ochrony środowiska i dbania o naszą Matkę Planetę. Od najmłodszych lat uczymy naszych wychowanków odpowiedzialności za środowisko naturalne poprzez aktywny udział w różnorakich przedsięwzięciach i akcjach. Z tego tytułu dołączyliśmy po raz kolejny do Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Uczniowie i nauczyciele zaopatrzeni w rękawiczki i worki sprzątali teren wokół naszej szkoły i tereny pobliskie. Słoneczna pogoda pozwoliła na szybkie, sprawne działanie. Czynny udział pozwolił uczniom zrozumieć, jak koniecznym jest dbanie o swoje środowisko i czystość otoczenia. Ponadto uczniowie przekonali się, że praca zespołowa przynosi zamierzone efekty i małymi krokami prowadzi do sukcesu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, dzięki którym świat stał się piękniejszy i czystszy.